Overdenture

Overdenture هر پروتز متحرک دندان است که روی یک یا چند دندان باقی مانده طبیعی، ریشه های دندان های طبیعی و / یا ایمپلنت های دندانی پوشانده می شود. این یکی از عملی ترین اقدامات مورد استفاده در دندانپزشکی پیشگیرانه است. Overdentures می تواند یا دندان پشتیبانی (متعارف / فوری) و یا ایمپلنت پشتیبانی می شود. یافته شده است که در حفظ و حفظ استخوان آلوئولار کمک کرده و روند تکامل کامل را تسریع می دهد.
Overdenture دندان مصنوعی است که پایه آن یک یا چند دندان را پوشش می دهد، ریشه ها یا ایمپلنت ها را آماده می کند.
یک overdenture معمولا برای بیماران سالمند استفاده می شود که برخی از دندان ها را از دست داده اند، اما نه همه آنها، ارائه شده اند و مناسب برای مجموعه ای از پروتز های کامل هستند. overdenture در دهان سخت نیست قابل جدا شدن است.
مزایای استفاده از پروستات در مقایسه با پروتزهای کامل این است که ریشه های سمت چپ در فک بالا (فک بالا) کمک به حفظ استخوان فک بالا، جلوگیری از جذب استخوان. مزیت دیگری این است که جنبه حسی بهبود یافته است. اعصاب در ریشه هنوز در حال حاضر وجود دارد، بنابراین احساس بسیار بهبود یافته است.
لثه ها در اطراف دندان ها باید نسبتا سالم باشند تا یک مشکل فوق العاده ای ایجاد نشوند.
یک overdenture ماگزیلاری ممکن است توسط ایمپلنت ها پشتیبانی شود. اگر چه شواهد جامعی وجود ندارد که ثابت کند که چه تعداد ایمپلنت برای ایجاد یک بیماری فوق العاده ایده آل است، رایج ترین ایمپلنت های مورد استفاده برای تثبیت پروستات ماگزیلاری 4 است.
برای یک overdenture فک پایین، حمایت از دو ایمپلنت بهتر از زمانی بود که تنها یک ایمپلنت وجود داشت. بیمار همچنین می تواند خیلی بهتر از جویدن باشد و به طور کلی با overdenture بسیار خوشحال است.
در ابتدا، توانایی جویدن در عرض 12 ماه از زمان برداشتن حد ادرار کاهش می یابد، چرخه جویدن بهبود می یابد.